Evoluție de senzație pentru un internațional român. A marcat un hattrick în Liga Europa

Atacantul Claudiu Keșeru a marcat de trei ori în partida câștigată de Ludogoreț, în Liga Europa, scor 5-1 cu ȚSKA Moscova

Claudiu Keșeru a reușit o evoluție extraordinară în partida jucată de Ludogoreț, pe teren propriu, cu ȚSKA Moscova, în grupele Ligii Europei. Bulgarii s-au impus cu scorul de 5-1, după ce rușii au condus la pauză, după reușita lui Igor Diveev (11).

În partea a doua, gazdele au egalat datorită lui Farias Wanderson (47) și au trecut în avantaj după reușita lui Jody Lukoki (50). Apoi, în 21 de minute, Claudiu Keșeru și-a trecut în cont un hattrick de mare efect. Internaționalul român a punctat în minutele 52, 68 și 73 din penalty.