Craiova, fără șanse de calificare în play-off-ul Ligii Europa. Oltenii, învinși de AEK Atena

CS „U” Craiova a fost învinsă, joi, pe teren propriu, de AEK Atena, scor 0-2, în prima manșă a turului al 3-lea al Ligii Europa.

CS „U” Craiova a fost învinsă, joi, pe teren propriu, de AEK Atena, scor 0-2, în prima manșă a turului al 3-lea al Ligii Europa. Oltenii nu au fost încurajați decât de 3.000 de copii sub 14 ani, după ce au fost sancționați în urma incidentelor de la partida cu Honved Budapesta, de săptămâna trecută.

După o primă repriză în care tabela de marcaj n-a suferit modificări, grecii au deschis scorul prin Petros Mantalos, în minutul 60. Apoi, cu 5 minute înainte de expirarea timpului regulamentar, oaspeții și-au dublat avantajul, datorită lui Marko Livaja. Partida retur se va disputa joia viitoare, la Atena. Meciul se va disputa fără spectatori.