Corvinul Hunedoara, calificată în finala Cupei României, a bătut CS Mioveni, în meciul din Liga 2 Corvinul Hunedoara. Sursa foto: Facebook

Corvinul Hunedoara a învins-o acasă pe CS Mioveni cu 2-0. Cele două goluri au fost marcate de către Marius Coman într-un interval de nici trei minute. Cei de la CS Mioveni au ratat șansa egalării.

Corvinul Hunedoara - CS Mioveni a câștigat scor 2-0

Echipa Corvinul Hunedoara a învins, sâmbătă, formaţia CS Mioveni, scor 2-0, în etapa a cincea a play-off-ului Ligii 2. Repriza secundă fost una liniștită, fără ocazii, până în minutul 66. Atunci când oaspeții au primit un penalty de la arbitrul Ovidiu Robu, în urma unui presupus fault în careu asupra lui Mihai Costea. Portarul de la Corvinul Hunedoara, Lefter, a apărat lovitura de la 11 metri executată de Mihai Costea.

Din păcate, CS Mioveni nu are are nicio  victorie în play-off, după cinci etape.  În clasament, Corvinul Hunedoara se află pe locul doi, la două puncte de liderul Unirea Slobozia.

De asemenea, CS Mioveniul se află pe poziția a 6-a, ultima, la două puncte în spatele Gloriei Buzău. Argeșenii n-au obținut nicio victorie, deocamdată, în play-off: 3 remize, 2 înfrângeri.

• Chindia Târgovişte – CSA Steaua 0-0.

Ar putea fi o imagine cu fotbal şi textCorvinul Hunedoara - CS Mioveni a câștigat scor 2-0. Sursa foto: Facebook

Corvinul Hunedoara și CS Mioveni: echipele de start

Corvinul Hunedoara și CS Mioveni au avut următoarea componență în meciul din etapa a cincea a play-off-ului Ligii 2:

Corvinul a aliniat următoarea echipă formată din: Lefter – Fl. Iacob, Lică, Ant. Manolache, D. Pop – Al. Neacșa (cpt.), M. Chindriș – T. Mitran, Hergheligiu, Nic. Pîrvulescu – M. Coman

Rezerve: Blaga, Hrezdac, Câmpan, Seb. Ion, Lupu, Predică, Ad. Nicolae, Bradu, Velisar Antrenor: Florin Maxim.

CS Mioveni a trimis pe teren pe următorii jucători:  Fl. Croitoru – Șerbănică (cpt.), Cr. Ignat, R. Garutti, D. Toma, Andr. Panait, Gogor, Căprescu, I. Șerban, Blănaru, Al. Cr. Stan

Rezerve: Val. Sima, Mih. Costea, M. Dică, Duțan, Massaro, Văsălie, Guțea, Burnea, Bolohan Antrenor: Constantin Schumacher. Arbitru: Ovidiu Robu (Chitila).