Este licenţiat în Inginerie Sanitară și Protecţia Mediului, UTCB – Hidrotehnica. Activitatea sa profesională arată astfel: 

•    Președinte, Agenția Națională pentru Protecția Mediului ANPM (guvernul Ponta) – dec 2014 – mai 2016
•    Președinte Consiliul Județean Giurgiu – 2015
•    Subprefect Giurgiu – oct 2013 – mar 2014
•    Director, Direcția Juridică AVAS – aprilie – oct 2013
•    Consilier municipal PNL – 2012 – 2013 (demisie în urma numirii ca subprefect)

 

 

Citește și: