Cine a câștigat Splash! Vedete la apă. Emoții mari în finală

Cine a câștigat Splash! Vedete la apă. Emoții mari în finală Splash! Vedete la apă. Sursa foto Facebook

Finala show-ului Splash! Vedete la apă a avut loc pe 30 august. Larisa Iordache a fost marea câștigătoare și a plecat acasă cu premiul în valoare de 6.000 de euro: ,,Mi-am demonstrat mie, încă o dată, că sunt capabilă de orice!”, a mărturisit campioana. În finală, a sărit și Cristian Chiriță, soțul gimnastei.

Larisa Iordache, moment emoționant în finală

În finală, gimnasta a purtat un costum special, în culorile României, cu care s-a afișat și la Campionat Mondial: ,,Pentru că și astăzi este o zi specială, mi-am dorit să mă simt în elementul meu și să port un costum care îmi este tare drag, cu o mare însemnătate pentru mine!”.

Larisa Iordache

Larisa Iordache. Sursa foto Facebook

În urma unei sărituri despre care Clara Gherase a declarat că: ,,Ți-a ieșit foarte bine!” și pentru care a oferit nota 8.5, campioana a fost desemnată câștigătoarea acestui sezon al emisiunii „Splash! Vedete la apă”, de la Antena 1, cu un total de 38.5 puncte.

Larisa Iordache a cucerit juriul

Cosmin Natanticu i-a mulțumit campioanei pentru acest moment senzațional: ,,Mulțumim că te avem!”. Și Iulia Albu a fost impresionată de Larisa Iordache și i-a dat nota 10: ,,Colegii mei au mai oferit nota zece, eu am oferit-o o singură data – ție, acum!”.

Splash! Vedete la apă

Splash! Vedete la apă. Sursa foto Facebook

Câștigătorul medaliei de bronz și al premiului de 1.500 de euro a fost Ahmad Daas, cu un total de 36 de puncte, iar locul doi – medalia de argint și premiul de 3.000 de euro - a fost câștigat de către Dima Trofim și Dima Melnic, cu un total de 37 de puncte.

Finaliștii Splash! Vedete la apă

Larisa Iordache, Dinu și Jean Gavril, Bianca Patrichi și CRBL, Diana Stejereanu, DJ Deny și Alex Furman, Ahmad Daas, Iulia Clisu, Eliza Natanticu, Dima Trofim și Dima Melnic au fost finaliștii noului sezon al show-ului de pe Antena 1. Aceștia s-au pregătit luni întregi pentru a sări de pe platformele Complexului Sportiv de Natație Otopeni.