Brazilianul Neymar a RATAT un penalty, apoi reușit un gol FENOMENAL pentru echipa națională. Cursă INCREDIBILĂ de 70 de metri. VIDEO

Brazilia s-a impus, miercuri dimineață, în partida disputată pe teren propriu, cu Paraguay (scor 3-0), în preliminariile CM. Neymar a strălucit pentru gazde.

Brazilia a câștigat confruntarea cu Paraguay (scor 3-0), disputată, miercuri dimineață, pe teren propriu, în preliminariile Campionatului Mondial din Rusia. Golurile au fost reușite de Coutinho (34), Neymar (64) și Marcelo (86). Atacantul Barcelonei a ratat un penalty, în minutul 52, apoi, 12 minute mai târziu, a făcut o cursă senzațională, de 70 de metri, și a finalizat pentru 2-0. Tot în preliminariile Campionatului Mondial, zona America de Sud, Argentina a fost învinsă în deplasare, de Bolivia, scor 0-2.