FOTBAL EUROPEAN. Revenire de SENZAȚIE pentru FC Barcelona. Catalanii au fost conduși cu 2-0, în minutul 88, la Sevilla

FC Sevilla a încheiat la egalitate, scor 2-2, partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, contra Barcelonei, în runda a 30-a a Primerei Division.

FC Sevilla a ratat uluitor victoria în confruntarea cu FC Barcelona, desfășurată, sâmbătă, pe „Ramon Sanchez Pizjuan”. Andaluzii au condus cu 2-0, după reușitele lui Franco Vazquez (36) și Luis Muriel (50), dar catalanii au salvat un punct, după ce Luis Suarez a redus din diferență în minutul 88, iar Luis Suarez a punctat câteva secunde mai târziu.

Tot sâmbătă, Real Madrid a câștigat net, pe terenul celor de la Las Palmas, scor 3-0, goluri reușite de Gareth Bale (26 și 51 - penalty) și Karim Benzema (39 - penalty). Barcelona este lideră, cu 76 de puncte, și este urmată de Atletico Madrid (64 - un meci în minus) și Real Madrid (63).