O altă mare SURPRIZĂ în Premier League. Manchester City a fost BLOCATĂ de Middlesbrough

Manchester City a terminat la egalitate, scor 1-1, confrutarea jucată, sâmbătă, acasă, cu Middlesbrough, în cadrul etapei a 11-a din Premier League.

Manchester City a obținut doar un punct, după disputa de sâmbătă, cu Middlesbrough, din cadrul rundei a 11-a a Premier League. Scorul a fost 1-1, iar echipa lui Pep Guardiola a ajuns la trei remize consecutive pe teren propriu, după 1-1 cu Everton și 1-1 cu Southampton. Gazdele au deschis scorul în prima repriză, prin Sergio Aguero, în minutul 43, iar oaspeții au egalat în minutul 90+1, datorită lui Marten de Roon. Manchester City rămâne pe prima poziție a clasamentului, cu 24 de puncte, și este urmată de Arsenal Londra (23), care va evolua, mâine, pe teren propriu, cu Tottenham.