LIGA I. Steaua - FC Botoșani, 5-3. Meci istoric la Cluj. S-au marcat patru goluri în patru minute

Steaua a câștigat cu scorul de 5-3 meciul disputat cu FC Botoșani, duminică, la Cluj, în cadrul etapei a 17-a a campionatului intern.

Steaua s-a impus, duminică, la capătul unui meci extrem de spectaculos, cu scorul de 5-3, împotriva celor de la FC Botoșani. Partida s-a disputat la Cluj, în Gruia, în cadrul rundei a 17-a a Ligii I. Dintre cele opt goluri, jumătate s-au înscris în doar patru minute, în intervalul 26 și 30.

Steaua a deschis scorul prin Breeveld (2), iar moldovenii au întors rezultatul după golurile lui Dan Roman (26) și Martinus (28). „Militarii” au egalat prin Stanciu (29), iar câteva secunde mai târziu, Tade și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor. În partea a doua, Cabrera a egalat (55), apoi ultimul cuvânt l-au avut steliștii, prin Râpă (68) și Stanciu (72). După 17 etape, Steaua se află pe locul al 3-lea, cu 30 de puncte, iar FC Botoșani ocupă cea de-a 12-a poziție, cu 13 puncte.