LIGA I. Steaua - ASA Târgu Mureș, 1-1. „Roș-albaștrii” au ajuns la trei meciuri fără victorie în campionat, lui Rădoi i s-a cerut DEMISIA

Steaua a remizat, sâmbătă, pe „Arena Națională”, scor 1-1, în partida cu ASA Târgu Mureș, din cadrul etapei a 7-a a Ligii I. Nemulțumiți de rezultate, unii dintre fanii „militarilor” i-au cerut demisia lui Mirel Rădoi.

Steaua a obținut un rezultat de egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, în jocul disputat contra formației ASA Târgu Mureș (scor 1-1), în etapa a 7-a a campionatului intern. Campionii en-titre au deschis scorul în prima repriză, prin Adi Popa, în minutul 32, iar oaspeții au egalat în partea a doua, după reușita lui Jazici (54). Astfel, Steaua a ajuns la trei partide fără victorie, în Liga I, după egalul cu Dinamo (scor 0-0) și înfrângerea cu Astra Giurgiu (scor 0-2). La final, o parte a fanilor steliștii i-au cerut antrenorului Mirel Rădoi să-și dea demisia.