LIGA I. Petrolul - Steaua, 2-3. Meciul a început mai târziu, din cauza incidentelor din tribune

Steaua s-a impus, duminciă seara, pe terenul echipei Petrolul Ploiești, scor 2-3, în derby-ul etapei a 8-a a Ligii I. Partida a început cu o întârziere de 10 minute, din cauza conflictelor dintre suporteri.

Steaua a profitat de criza apărută la Petrolul și a câștigat pe terenul prahovenilor, scor 3-2, într-o partidă din etapa a 8-a a campionatului intern. „Roș-albaștrii” au început în forță și au condus cu 2-0 după golurile reușite de Chipiciu (14) și Keșeru (17). Până la pauză, gazdele au redus din diferență, datorită lui Tamuz(28) și același jucător a stabilit egalitatea în minutul 58. Victoria echipei antrenate de Costel Gâlcă a fost adusă de Varela, în minutul 73.

Partida a început cu aproximativ 10 minute întârziere, din cauza torţelor aruncate de ultrașii Petrolului. Fanii au mai aruncat cu torţe pe parcursul meciului.