LIGA I. FCSB a întors rezultatul la Chiajna și A CÂȘTIGAT în ultimele minute. „Roș-albaștrii” au mai transferat doi jucători

FCSB s-a impus, duminică, pe terenul Concordiei Chiajna, scor 2-1, într-o confruntare din cadrul etapei a 4-a a campionatului intern.

FCSB a câștigat chinuit pe terenul Concordiei Chiajna, în confruntarea disputată, duminică, în runda a 4-a a campionatului intern. Echipa lui Nicolae Dică s-a impus cu scorul de 2-1 și a revenit după ce gazdele au condus cu 1-0, după ce Marian Cristescu a marcat în minutul 53. Oaspeții au întors soarta meciului, datorită reușitelor lui Daniel Benzar (75) și Dennis Man (86).

FCSB se află pe locul al 3-lea al clasamentului, cu 10 puncte, la egalitate cu FC Botoșani și CFR Cluj, ocupantele primelor două poziții. Duminică, „roș-albaștrii” i-au transferat pe Cătălin Golofca, de la FC Botoșani și pe sârbul Bogdan Planici de la Vojvodina.

„Este o veste bună că i-am transferat pe Golofca și Planici, fundaș central căutăm de mult timp, Golofca este un jucător bun, îi așteptăm cu mare plăcere. Sunt două transferuri care ne vor ajuta", a spus Dică.