LIGA I. FC Vaslui - Viitorul Constanța, 0-1. Echipa lui Hagi obține o victorie ESENȚIALĂ și speră la salvarea de la RETROGRADARE

Dobrogenii au dat lovitura, în această seară, pe terenul moldovenilor, învingând cu scorul de 1-0.

Viitorul Constanța, clubul patronat de Gheorghe Hagi, a reușit să scoată maximum din întâlnirea cu FC Vaslui, ce a avut loc pe terenul „galben-verzilor”, în cadrul etapei a 26-a a Ligii I. Dobrogenii au profitat de haosul din tabăra gazdelor, care în această săptămână s-au aflat în grevă, și s-au impus cu scorul de 1-0. Eroul întâlnirii a fost Florin Tănase, cel care a marcat în minutul 86.

Viitorul a urcat pe locul al 15-lea, cu 26 de puncte, iar FC Vaslui se află pe poziția a 4-a, cu 42 de puncte. În prima partidă a zilei, Concordia Chiajna a depășit, acasă, pe Ceahlăul Piatra Neamț, scor 2-0. Serediuc a marcat o „dublă”, în minutele 33 și 81. Roșu (87) de la Chiajna, respectiv Cânu (65) și Dumitraș (80), de la oaspeți, au fost eliminați.