LIGA I. Dinamo - FC Viitorul, 1-5. UMILINȚĂ istorică pentru echipa din Ștefan cel Mare

FC Viitorul s-a impus categoric, luni, pe terenul echipei Dinamo, scor 5-1, în ultima partidă a etapei a 16-a a campionatului intern.

FC Viitorul, echipa lui Gheorghe Hagi, a făcut instrucție pe terenul celor de la Dinamo și s-a impus cu scorul de 5-1, luni, în cadrul unui meci din Liga I. Oaspeții au marcat prin Florin Tănase (32 - penalty), Vlad Achim (64 și 90+1) și Adnan Aganovici (87 și 90+2), iar golul gazdelor a fost reușit de Gnohere, în minutul 52. Dinamoviștii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 32, după eliminarea lui Mevlja.

După etapa a 16-a, FC Viitorul a ajuns pe locul secund al clasamentului, cu 32 de puncte, iar Dinamo ocupă cea de-a 6-a poziție, cu 24 de puncte.