INCREDIBIL. Un portar din România a fost bătut de un suporter care a intrat pe teren în timpul meciului

Alexandru Gudea, portarul echipei Farul Constanța, a fost bătut în timpul meciului cu Dunărea Călărași, câștigat de oaspeți cu scorul de 2-6.

Dunărea Călărași s-a impus, vineri seară, pe terenul formației Farul Constanța, scor 6-2, într-o partidă din Seria I a ligii secunde. Întâlnirea a fost marcată de un moment uluitor. În minutele de prelungire, Alexandru Gudea, portarul constănțenilor, a fost atacat de un suporter al Farului. Fotbalistl a reacționat și el și a fost eliminat, conform regulamentului, de arbitrul Alexandru Tudor.