Antrenorul Sevillei le-a spus jucătorilor săi că are CANCER, în PAUZĂ meciului cu Liverpool

Partida de Champions League dintre Sevilla și Liverpool s-a încheiat, aseară, la egalitate, scor 3-3, la capătul unui meci senzațional. Gazdele au luptat eroic în actul secund, după ce antrenorul lor, Eduardo, „Toto” Berizzo (48 de ani), le-a mărturisit, în pauză, că a fost diagnosticat cu cancer.

După prima repriză, Seviila era condusă de Liverpool cu 0-3. Deși părea un meci pierdut, andaluzii au luptat eroic pe arena „Sanchez Pizjuan”. După o evoluție incredibilă, Sevilla a reușit să egaleze în prelungirile partidei, iar jucătorii au celebrat alături de antrenorul lor, Eduardo Berizzo, cel care, în pauză, și-a anunțat elevii că are cancer la prostată.

În această dimineața, clubul andaluz a emis un comunicat cu privire la starea de sănătate a tehnicianului Eduardo Berizzo: „Departamentul medical al FC Sevilla raportează că antrenorul primei echipe, Eduardo Berizzo, a fost diagnosticat cu un adenocarcinom al prostatei. După viitoarele examinări vom putea decide ce fel de măsuri vom urma în privința tratamentului său”.