A început SCANDALUL. CFR A CÂȘTIGAT confruntarea cu Iași, în ultimele secunde. Dan Petrescu a fost ELIMINAT: „A făcut PILAF meciul”

CFR Cluj s-a impus cu scorul de 2-1 în partida disputată, vineri, pe teren propriu, împotriva celor de la CSM Poli Iași, în prima etapă a play-off-ului Ligii I.

CFR Cluj a debutat cu dreptul în play-off-ul campionatului intern, după succesul obținut, vineri, în Gruia, în confruntarea cu ACS Poli Iași. Ardelenii s-au impus cu scorul de 2-1 și își păstrează prima poziție în clasament. Gazdele au deschis scorul prin George Țucudean (10), oaspeții au egalat datorită lui Andrei Cristea (84 - penalty), iar golul victoriei a fost reușit de Billel Omrani (90+3).

Dan Petrescu a fost eliminat în finalul meciului, de arbitrul Iulian Călin, și și-a vărsat nervii în fața microfoanelor. „Arbitrajul a fost norocos. Dacă nu marcam la ultima fază, era viciere clară de rezultat. Am avut penalty clar la 1-0, iar penalty-ul lor a fost mult prea ușor acordat. Apoi, am avut alt penalty la Culio. Doar noi am primit galbene, ei nu! A făcut pilaf meciul! Nu știu dacă ieșenii mai pot plânge după un aut, așa cum au făcut-o împotriva noastră în sezonul regulat. În prima repriză am jucat mai bine, nu la fel am făcut în repriza secundă. E vina noastră că nu am marcat când trebuia golul de 2-0. Am făcut echipa în funcție de ce am făcut antrenamente. Dacă voi simți altceva etapa viitoare, voi schimba echipa”, a spus Petrescu la Telekom Sport.