Surpriză în Liga I. Poli Iași câștigă meciul cu CFR Cluj, ardelenii rămân liderii campionatului

Poli Iași a urcat e loc de play-off, după victoria obținută pe teren propriu, cu CFR Cluj, scor 2-1

Poli Iași a dat lovitura în partida jucată, luni, pe teren propriu, cu CFR Cluj, în etapa a 14-a a Ligii I, și s-a impus cu scorul de 2-1. Moldovenii au fost conduși din minutul 10, după golul marcat de Valentin Costache, dar au revenit până la pauză, datorită reușitei lui Juan Passaglia (45). În partea a doua, Adria Gallego a lovit decisiv în minutul 76. După acest succes, Poli urcă pe locul 6, cu 21 de puncte, și este la egalitate cu FCSB.

CFR Cluj a înregistrat cel de-al 3-lea eșec al sezonului, dar rămâne lideră cu 27 de puncte. Pe locul al 2-lea este Viitorul, cu 25 de puncte, cu unul mai mult decât CS „U” Craiova, care încheie podiumul.