Steaua a câștigat finala Cupei Ligii, după o evoluție modestă. Gigi Becali e tranșant: „Nu trebuia să am emoțiile astea. Nu mă interesează trofeul”

Steaua a câștigat finala Cupei Ligii, după ce a învins formația Concordia Chiajna, scor 2-1, după prelungiri. Patronul Gigi Becali n-a fost încântat de evoluția „roș-albaștrilor”.

Steaua a cucerit pentru al doilea an consecutiv Cupa Ligii, după ce în stagiunea trecută învinsese Pandurii Târgu Jiu, scor 3-0. Duminică, „roș-albaștrii” au pus mâna pe trofeu, după succesul înregistrat în partida cu Concordia Chiajna, disputată pe „Arena Națională”, scor 2-1. Elevii lui Laurențiu Reghecampf au deschis scorul în partea a doua, datorită lui Momcilovici (60), iar oamenii pregătiți de Emil Săndoi au dus meciul în prelungiri, grație reușitei lui Marius Pena (88). Golul victoriei i-a aparținut lui Jugurtha Hamroun, cel care a transformat un penalty în minutul 111.

Gigi Becali n-a fost prea încântat de cea ce a văzut pe teren. „În mod normal, nu trebuia să am emoțiile astea. Sunt 400.000 de euro pe care îi puteam pierde. Nu mă interesa trofeul. Nu trebuia să se întâmple așa. Hai să ziceam că l-au luat ca pe un meci de antrenament, dar să vedem pe viitor. Achim m-a încântat. Nu mai aduc niciun jucător", a spus Becali la Digi Sport.