Evenimentul Zilei > Actualitate > Rezultate finale alegeri parlamentare 2012 Sibiu. Raluca Turcan merge în Parlament
Rezultate finale alegeri parlamentare 2012 Sibiu. Raluca Turcan merge în Parlament

Rezultate finale alegeri parlamentare 2012 Sibiu. Raluca Turcan merge în Parlament

EVZ.RO î?i prezint? primele rezultate alegeri parlamentare 2012, jude? cu jude?. R?mâi pe evz.ro pentru a afla rezultate exit poll ?i rezultate BEC.

UPDATE. Lista parlamentarilor:

ARITON ION ARD
ILIE?IU SORIN USL
ARCA? VIOREL USL
NEAGU NICOLAE USL
GAN? OVIDIU-VICTOR FORUMUL DEMOCRAT AL GERMANILOR DIN ROMÂNIA
T?MÂIAN IOAN USL
TURCAN RALUCA ARD
ROMAN GHEORGHE USL
PU?CA? IACOB PPDD
AXENTE IOAN USL
FR?TICIU GHEORGHE USL
CAZAN MIRCEA-VASILE USL

UPDATE. În urma finaliz?rii num?r?rii voturilor de c?tre Biroul Electoral Jude?ean, rezult? c? în Colegiul 2 Camera Deputa?ilor, unde a candidat Raluca Turcan, aceasta a primit 7.393 de voturi (26,62%), în timp ce candidatul USL, Florin Orl??an, a cumulat 13.645 de voturi (48,51%). Având în vedere coeficientul electoral jude?ean al ARD, Raluca Turcan va primi un nou mandat.
Candida?ii ARD pentru Camera Deputa?ilor sunt:
Colegiul 1 – Cornel ?tirbe?
Colegiul 2 – Raluca Turcan
Colegiul 3 – Cristian Victor Marian
Colegiul 4 – Florin Neag
Colegiul 5 – Ilie Cre?u
Colegiul 6 – Constantin ?ov?ial?
Candida?ii ARD pentru Senat sunt:
Colegiul 1 – Ioan Ariton
Colegiul 2 – Oliviu Lauren?iu Fufezean-Jiman
Colegiul 3 – Ioan Gligor
**
Candida?ii USL pentru Camera Deputa?ilor sunt:
Colegiul 1 – Ioan T?mâian
Colegiul 2 – Florin Ioan Orl??an
Colegiul 3 – Gheorghe Roman
Colegiul 4 – Ioan Axente
Colegiul 5 – Gheorghe Fr?ticiu
Colegiul 6 – Mircea Cazan
Candida?ii USL pentru Senat sunt:
Colegiul 1 – Sorin Ilie?iu
Colegiul 2 – Viorel Arca?
Colegiul 3 – Nicolae Neagu
**
Candida?ii PP-DD pentru Camera Deputa?ilor sunt:
Colegiul 1 – Mihalache Dinc?
Colegiul 2 – Ioan Huntai
Colegiul 3 – Adrian Viorel Rus
Colegiul 4 – Iacob Pu?ca?
Colegiul 5 – Dumitru Vasile Lep?a
Colegiul 6 – Maria Magdalena ?i?onia
Candida?ii PP-DD pentru Senat sunt:
Colegiul 1 – Lumini?a Beldean
Colegiul 2 – Mihai Borceanu
Colegiul 3 – R?di?a Pavel
**
REZULTATE ALEGERI PARLAMETARE

Candida?ii UDMR pentru Camera Deputa?ilor sunt:
Colegiul 1 – Kersesztes Kalman
Colegiul 2 – Ferencz Ernest
Colegiul 3 – Orosz Csaba
Colegiul 4 – Balog Iosif Attila
Colegiul 5 – Kulcsar Zoltan Jozsef
Colegiul 6 – Szacaks Balo Albert
Candida?ii UDMR pentru Senat sunt:
Colegiul 1 – Benedek Zacharie
Colegiul 2 – Balazs Bela Atila
Colegiul 3 – Bordi Magdalena
**
Candida?ii PRM pentru Camera Depura?ilor sunt:

Candida?ii PRM pentru Senat sunt:
Colegiul 1 – Paul C?lin Oprescu
Colegiul 3 – Eugen Nicolae Rot?rescu
**
Candida?ii PPMT pentru Camera Deputa?ilor sunt:

Candida?ii PPMT pentru Senat sunt:
Colegiul 2 – Bereczki Andrei
**
Candida?ii PER pentru Camera Deputa?ilor sunt:
Colegiul 1 – Lucian Florin Dumitra
Colegiul 2 – Victor Daniel Cre?u
Colegiul 3 – Gheorghe Roman
Colegiul 5 – Miron George Limb??an
Candida?ii PER pentru Senat sunt:
Colegiul 2 – Ionel Chi?iu
Colegiul 2 – Gabriela Maria Florea
**
Candida?ii Partidului Popular pentru Camera Deputa?ilor sunt:
Colegiul 5 – Doru ?andru
Candida?ii Partidului Popular pentru Senat sunt:
Colegiul 1 – Iuliana Cruciat
Colegiul 3 – Ioan Sava
**