Real Madrid-Betis, scor 1-1. Eşec pentru madrileni, care au condus meciul

Real Madrid-Betis, scor 1-1. Eşec pentru madrileni, care au condus meciul Real Madrid. Sursa foto: Facebook

Real Madrid nu reușește decât o remiză cu Betis Sevilla. Real Madrid, liderul din LaLiga, a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Betis Sevilla, într-un meci din etapa a 16-a a campionatului Spaniei.

Real Madrid nu reușește decât o remiză cu Betis Sevilla. Real Madrid, liderul din LaLiga, a făcut scor egal cu echipa Betis Sevilla. După o primă repriză fără goluri, ambele echipe au reușit să dea lovitura în partea secundă.

Jude Bellingham a deschis scorul pentru madrileni în minutul 53, după o combinație cu Brahim Diaz. Ulterior, Betis a reușit egalarea în minutul 68 după un șut frumos tras de Aitor Ruibal.

Real Madrid-Betis Sevilla, scor egal

În urma acestui rezultat aurămas pe primul loc în La Liga. Dar poate fi depășită de Girona, care este la distanță mică și urmează să-și dispute meciul împotriva echipei din Barcelona.

Ar putea fi o imagine cu 2 persoane, persoane jucând fotbal, persoane jucând fotbal şi text care spune „mrae FLY BETTER i twork 1 1 小 POWERED BY Emirates FLYBETTER”

Sursa foto: Facebook

Au marcat Bellingham ’53 pentru madrileni şi Ruibal ’66 pentru Sevilla. În minutul 53 Jude Bellingham a înscris din nou pentru madrileni, după o combinație de excepție cu Brahim Diaz. La pauză au intrat la cabine s-a intrat cu scorul de 0-0.

În minutul 40 a avut o ocazie foarte bună. Modric a șutat puternic de la distanță, dar portarul gazdelor a fost la post. De asemenea, a fost anulat un gol pentru Real Madrid. Brahim a înscris din careul mic, însă reușita a fost anulată pe motiv de offside la incursiunea lui Rodrygo.

Echipele de start:

Betis (4-2-3-1): Silva - Ruibal, Pezella, Riad, Abner - Altimira, Roca - Perez, Isco, Ezzalzouli - Willian Jose

Rezerve: Vieites, Cruz, Diao, Guardado, Iglesias, Luis Henrique, Miranda, Rodri, Sokratis

Antrenor: Manuel Pellegrini

Real Madrid (4-4-2): Lunin - Vazquez, Rudiger, Alaba, Mendy - Valverde, Modric, Kroos, Bellingham - Diaz, Rodrygo

Rezerve: Kepa, Fran, Ceballos, Nacho, Garcia F, Garcia G, Joselu, Nico Paz

Antrenor: Carlo Ancelotti.

Rezultatele zilei de sâmbătă:

Alaves – Las Palmas 0-1 Betis – Real Madrid 1-1 Villarreal – Real Sociedad 0-3 Mallorca – FC Sevilla 1-0 Partidele Atletico Madrid – AlmeriA, Granada – Athletic Bilbao, Cadiz – Osasuna şi FC Barcelona – Girona au loc duminică, iar meciul Rayo Vallecano – Celta Vigo se va disputa luni.