Champions League. Real Madrid câștigă cu 2-1 în duelul cu Sporting Braga

Champions League. Real Madrid câștigă cu 2-1 în duelul cu Sporting Braga Sursa foto: Dechev | Dreamstime.com

Real Madrid a menținut seria sa de succese în grupele UEFA Champions League, obținând o victorie importantă în meciul disputat în deplasare împotriva echipei Sporting Braga, cu scorul de 2-1, sub conducerea antrenorului Carlo Ancelotti.

Real Madrid a resimțit emoții în cadrul competiției UEFA Champions League în timpul partidei de deplasare la Braga.

Cu toate acestea, sub conducerea antrenorului Carlo Ancelotti, echipa a reușit în cele din urmă să obțină toate cele trei puncte.

Real Madrid, încă o performanță strălucitoare în Champions League

Rodrygo a deschis scorul la doar 16 minute de la începerea meciului pe Estadio Municipal de Braga. În repriza secundă, Jude Bellingham a înscris din nou pentru echipa spaniolă, marcând în minutul 61.

Chiar dacă gazdele au reușit să reducă din diferență prin Alvaro Djalo în minutul 63, nu au mai avut resursele necesare pentru a se întoarce în meci. Au lăsat astfel victoria în mâinile madrilenilor.

Echipă, jucători, Real Madrid

Real Madrid. Sursa: Facebook/ Real Madrid C.F.

Victoria aurprinzătoare a lui Manchester United în meciul cu FC Copenhaga

Pe terenul de acasă, la Old Trafford, Manchester United a avut parte de un meci extrem de echilibrat împotriva echipei daneze FC Copenhaga, marcat de o luptă strânsă și ocazii semnificative din partea ambelor echipe.

Deschiderea scorului a fost una surprinzătoare, venind din partea unui jucător la care nimeni nu se aștepta. Harry Maguire, căruia i s-a retras banderola de căpitan, a înscris primul și singurul gol din partidă.

A reușit să înscrie după o pasă de la Eriksen, aducând astfel prima victorie a lui United în actuala ediție a Ligii Campionilor.

În ultimul minut al prelungirilor, echipa daneză a obținut o lovitură de la 11 metri, dar Onana a avut o intervenție incredibilă, ceea ce a dus la victoria echipei Manchester United.