Răzan Marin a marcat un gol senzațional. A fost lovitura decisivă a meciului. Video în articol

Răzvan Marin a șocat audiența prin golul impresionant pe care l-a marcat, vineri seara, în cadrul întâlnirii dintre Standard Liege și Royal Excel Mouscron. Cota mijlocașului român este impresionantă.

Răzvan Marin a marcat un gol impresionant, vineri seara, în cadrul întâlnirii dintre Standard Liege și Royal Excel Mouscron. Scor final a fost 1-1.

Mijlocasul roman a deschis scorul în minutul 53, cu un șut excelent de la marginea careului, la care goalkeeperul oaspeților n-a avut nicio reacție, informează Sport.ro.

Awoniyi a egalat pentru Mouscron în minutul 60, stabilind totodată și scorul final.

Răzvan Marin (22 de ani) a ajuns la 5 reușite în acest sezon al Jupiler Pro League, în 26 de apariții.

Internaționalul român joacă pentru Standard Liege de la începutul anului 2017, când a fost adus cu 2,4 milioane de euro de la Viitorul lui Gică Hagi.

Cota lui Răzvan Marin este de 7 milioane de euro, potrivit site-ului specializat in transferuri, transfermarkt.com.