LIGA I. FCSB a dat de pământ cu echipa lui Gică Hagi. ECHILIBRUL s-a rupt în startul partidei, după o ELIMINARE

FCSB a câștigat cu 4-1 partida jucată, duminică, pe terenul celor de la FC Viitorul, în etapa a 6-a a campionatului intern.

FCSB s-a impus la scor în confruntarea cu FC Viitorul, din etapa a 6-a a Ligii I Betano. „Roș-albaștrii” au câștigat la Ovidiu cu 4-1 și au urcat pe prima poziție a clasamentului. În minutul 5, Virgil Ghiță, jucătorul gazdelor, a fost eliminat, iar oaspeții s-au putut desfășura mult mai bine în superioritate numerică. Scorul a fost deschis în minutul 45 de Florinel Coman, apoi Dennis Man a dublat avantajul echipei sale, în minutul 52. Elevii lui Gică Hagi au redus din diferență prin Ionuț Vînă (71), dar finalul a aparținut celor de la FCSB, care au mai modificat tabela după reușitele lui Daniel Benzar (83) și Raul Rusescu (90).

Tot duminică, CFR Cluj a remizat în deplasare, cu Gaz Metan Mediaș, scor 0-0. FCSB este lideră, cu 13 puncte, și este urmată de campioana en-titre, cu 12 puncte. Pe locul al 3-lea se află Astra Giurgiu, cu 10 puncte.