Laszlo Boloni, după retrogradare. Și-ar putea lua adio de la Metz

Laszlo Boloni, după retrogradare. Și-ar putea lua adio de la Metz Laszlo Boloni. Sursa foto Arhiva EVZ

Laszlo Boloni (71 de ani) a oferit prima declarație după ce a retrogradat în Ligue 2 cu Metz, după barajul cu Saint-Etienne. Fotbalistul Pape Diallo (19 ani) a văzut direct cartonașul roșu pentru un fault dur, iar echipa lui Boloni a fost dezamăgitoare până la final.

Un meci dificil

Cu toate astea, Metz a reușit să marcheze două goluri în primele 25 de minute și a condus cu 2-0 grație reușitelor lui Camara și Mikautadze. Oaspeții de la Saint-Etienne au redus din handicap în minutul 35, prin Petrot.

Laszlo Boloni

Laszlo Boloni. Sursa foto: Arhiva EvZ

Această retrogradare vine după un sezon dificil, Metz salvându-se la al cincilea criteriu de departajare.

Rezultatul de 2-1 s-a menținut, partida a ajuns în prelungiri, iar Saint-Etienne a promovat în Ligue 1 datorită golului marcat de Ibrahima Wadji, în minutul 117. Laszlo Boloni a spus că eliminarea din minutul 6 a dat jocul echipei sale peste cap și a lăsat de înțeles că ar putea fi ultimul său meci la Metz.

Laszlo Boloni ar putea pleca de la Metz

„Ce ne-a lipsit azi? Un gol. A fost vorba de detalii, însă niște detalii care au făcut diferența. Nu voi face analiza acum pentru că în asemenea momente spui doar 50% din adevăr. Nu sunt prea multe de spus despre atitudinea jucătorilor mei, jos pălăria! A fost un scenariu pe care nu îl anticipam. Trebuie să învățăm din ceea ce s-a întâmplat astăzi și să devenim și mai puternici. Dacă a fost ultimul meu meci pe banca lui Metz? Voi merge în vacanță și vom vedea apoi”, a spus Laszlo Boloni, potrivit GSP.