Jose Mourinho A SĂRIT CU PUMNUL la cel mai bun om al său de la Manchester United

Manchester United s-a calificat, aseară, în „sferturile” Europa league, după ce a învins formația rusă Rostov (scor 1-0/în tur 1-1). Dar, potrivit The Sun, înaintea meciului de ieri, Jose Mourinho, antrenorul „Diavolilor”, a vrut să-l bată pe preparatorul fizic al trupei sale.

Jurnaliștii de la The Sun au titrat că Jose Mourinho a vrut să-l bată pe Carlos Lalin, preparatorul fizic de la United, același cu care portughezul a mai lucrat la Chelsea și Real Madrid. Înaintea antrenamentului ieri, Mourinho s-a enervat pe acesta, și în scurt timp s-a iscat o ceartă intensă între cei doi. Au fost la un pas de se încăiera, dar scouter-ul Ricardo Formoshino a fost cel care a intervenit între cei doi. Lalin a părăsit imediat cantonamentul, iar sursa citată a notat că acesta este considerat unul dintre oamenii în care Jose are cea mai mare încredere.

Altfel, Mata a marcat unicul gol al partidei cu Rostov, iar Manchester United s-a calificat în sferturile de finală ale Europa League. Prepeliță a fost titular pentru ruși, dar a fost înlocuit în minutul 79.