Harlem Gnohere, în comoție după ce a fost făcut KO în partida cu Astra

Momente șocante pe finalul partidei dintre FCSB și Astra Giurgiu. Harlem Gnohere a fost făcut KO de portarul David Lazar, iar „Bizonul" a fost transportat de urgență la spital.

În minutul 83 al partidei, Olimpiu Moruțan a centrat periculos în careul Astrei, minge pentru care Harlem Gnohere s-a bătut cu David Lazar. Portarul giurgiuvenilor a boxat balonul și totodată, l-a făcut KO pe atacantul gazdelor.

Francezul a căzul pe gazon inert, iar David Lazar a cerut cu disperare intervenția medicilor. Marius Avram a întrerupt meciul, iar Gnohere a fost scos de pe targă după circa trei minute. La scurt timp, jucătorii celor două echipe s-au încăierat la marginea terenului, iar antrenorul Bogdan Andone a intervenit pentru a calma spiritele. După aproximativ 10 minute, Gnohere a fost urcat în ambulanță și transportat la spital.

După meci, Bogdan Vintilă, antrenorul celor de la FCSB a declarat că Gnohere a suferit o comoție și potrivit medicilor, starea sa de sănătate este stabilă, notează Digi Sport.

Victorie de răsunet pentru Astra Giurgiu

Sâmbătă seara, Astra Giurgiu s-a impus cu scorul de 3-1 în fața celor de la FCSB. Harlem Gnohere a deschis scorul în minutul 19, dar Alibec a restabilit egalitatea în minutul 30, din assistul lui Budescu. Același Alibec și-a adus echipa în avantaj în minutul 60, tot după o colaborare cu Constantin Budescu, iar Gabriel Enache a stabilit scorul final în al șaselea minut de prelungire.

În urma acestui succes, Astra a urcat pe locul secund, cu 31 de puncte, la 3 în spatele liderului CFR. FCSB este pe 5, cu 27 de puncte, dar poate pica pe 6, dacă Gaz Metan se va impune în duelul cu Botoșani, de duminică.