HANDBAL. CSM București a suferit o ÎNFRÂNGERE SEVERĂ la Metz. „Tigroaicele” S-AU CALIFICAT în Final Four

CSM București a pierdut, duminică, partida disputată cu Metz (scor 20-27), în „sferturile” Ligii Campionilor, dar s-a calificat în Final Four.

CSM București a cedat în fața franțuzoaicelor de la Metz, scor 20-27, în returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. La pauză, româncele au fost conduse cu 9-14 și au evoluat foarte slab și în partea a doua. Totuși, CSM s-a calificat în Final Four, grație succesului consistent obținut în prima manșă, scor 43-21. Pentru câștigarea trofeului „tigroaicele” vor lupta împotriva echipelor Vardar Skopje (Macedonia), Rostov (Rusia) și Gyor (Ungaria).