Continuă dezastrul în gimnastica românească. Denisa Golgotă, loc incredibil în finală la individual-compus

Denisa Golgotă a evoluat, vineri, în finală la individual-compus, în cadrul Campionatului European de gimnastică și s-a clasat pe poziția a 17-a.

Naționala feminină de gimnastică a avut o singură reprezentantă în finala de individual-compus din cadrul Campionatului European găzduit de Szczecin (Polonia). Pentru o medalie a luptat Denisa Golgotă, dar sportiva „tricoloră” a fost departe de podium și s-a clasat pe locul al 17-lea. 11.800 la paralele, 11.700, bârnă, 12.733 la sol şi 14.266 la sărituri și un total de 50.499 de puncte au fost rezultatele obținute de Denisa Golgotă. La individual-compus, componența podiumului a arătat astfel: Melanie De Jesus Dos Santos (Franța, 55.433 de puncte), Elissa Downie (Marea Britanie, 55.365 puncte ) şi Angelina Melnikova (Rusia 55.065 puncte).

Denisa Golgotă va mai evolua în finalele de bârnă, sol și paralele.