FOTBAL EUROPEAN. Florin Andone a marcat din nou pentru Deportivo, într-o partidă în care unul dintre marii atacanți au ultimului deceniu a fost la un pas de o TRAGEDIE

Florin Andone a marcat, joi, în partida pe care Deportivo La Coruna a încheiat-o la egalitate, scor 1-1, cu Atletico Madrid. Fernando Torres a fost aproape de o tragedie, după o accidentare gravă.

Deportivo La Coruna și Atletico Madrid au remizat, joi, scor 1-1, într-o partidă disputată în cadrul etapei a 25-a a Primerei Division. Gazdele au deschis scorul prin Florin Andone, cel care a punctat în minutul 13, oaspeții au egalat îmn partea secundă, datorită lui Antoine Griezmann (68). În final, pe „Estadio Riazor”, s-a petrecut un episod dramatic. Fernando Torres, atacantul lui Atletico, a sărit la cap cu un adversar, s-a dezechilibrat în aer, în urma contactului, și s-a izbit cu capul de gazon. Jucătorii ambelor formații și arbitrul au făcut semne disperate către echipa medicală a oaspeților, iar Torres a primit îngrijiri minute în șir. Unii dintre fanii lui Deportivo au început să huiduie, crezând că jucătorul trage de timp, dar Florin Andone a făcut semne către suporteri că situația este gravă. În cele din urmă, vârful madrilenilor a fost scos de pe gazon și a ajuns la spital. Oficialii lui Atletico au dat un comunicat în care au anunțat că Torres este în afara oricărui pericol, chiar dacă a suferit un traumatism cerebral.