FOTBAL EUROPEAN. Eșec USTURĂTOR pentru FC Barcelona. Catalanii au întrerupt o serie INCREDIBILĂ, după ce au pierdut la Sevilla

FC Sevilla s-a impus, miercuri, pe teren propriu, în confruntarea cu FC Barcelona (scor 2-0), ce a contat pentru prima manșă a „sferturilor” Cupei Spaniei.

FC Sevilla a dat lovitura, miercuri, după ce a reușit să câștige prima manșă a sferturilor de finală din Cupei Spaniei, în fața Barcelonei, scor 2-0. După o primă repriză fără evenimente pe tabela de marcaj. andaluzii au deschis scorul în minutul 58, prin Pablo Sarabia și și-au dublat avantajul grație reușitei lui Wissam Ben Yedder (76). Barcelona n-a marcat după ce reușise să înscrie cel puțin o dată în ultimele 39 de partide jucate în toate competițiile.