FCSB încheie campionatul cu o victorie de palmares în fața campioanei CFR Cluj. Filipe Teixeira, gol fabulos la despărțirea de gruparea „roș-albastră”

FCSB s-a impus, duminică, scor 1-0, în confruntarea cu CFR Cluj, disputată pe „Arena Națională”, în ultima etapă a play-off-ului Ligii I.

FCSB a câștigat, scor 1-0, disputa cu CFR Cluj, una fără miză, pentru că ardelenii au câștigat titlul încă din runda a 9-a a paly-off-ului Ligii I. La ultima partidă pentru gruparea „roș-albastră”, Filipe Teixeira a strălucit datorită golului de senzație, marcat din foarfecă, de la 12 metri, în minutul 53. Cu trei minute mai devreme, echipa lui Mihai Teja putea deschide scorul, dar Ioan Hora a ratat o lovitură de la 11 metri. FCSB încheie campionatul pe locul al 2-lea, cu 48 de puncte, CFR a adunat 50 de puncte.