Fază hilară la Turneul Campioanelor. Ce a făcut Kuznețova în timpul partidei cu Radwanska: „Bine că nu s-a tăiat” | VIDEO

Meciul de aseară dintre Svetlana Kuzneţova (9 WTA) şi Agnieszka Radwanska (3 WTA), din Grupa Albă a întrecerii de la Singapore, a oferit un moment bizar.

Aseară, rusoaica Svetlana Kuzențova s-a impus în fața plonezei Agnieszka Radwanska (campioana en-titre la Turneul Campioanelor), la capătul unui meci dramatic, cu scorul de 7-5, 1-6, 7-5, meci contând pentru Grupa Albă.

Însă, pe lângă evoluția scorului, sportiva din Rusia a făcut ceva nemaîntâlnit în tenis. În timpul unei pauze de odihnă din setul al treilea, la scorul de 1-2, Svetlana a scos o foarfecă din geanta, tăindu-şi o bună parte din păr. Acest lucru a amuzat-o pe Radwanska. „Bine că nu s-a tăiat”, a declarat amuzată poloneza la finalul partidei. În interviul acordat pe teren, Kuzneţova a afirmat că efectiv s-a simţit extenuată: „Au fost momente când mă gândeam pur şi simplu să mă întind pe teren şi să-i las să mă ia de acolo”.

Acest lucru poate că a ajutat-o pe Kuzențova să triumfe în fața deținătoarei trofeului, având în vedere faptul că rusoaica s-a calificat in extremis la Turneul Campioanelor, în urma titlului cucerit la Moscova.