Scene VIOLENTE la meciul lui Dinamo! Bătaie GENERALĂ între fani și forțele de ordine

Scene șocante petrecute la Constanța, în sala în care s-a disputat partida dintre HC Dobrogea Constanța și Dinamo București.

Cu un minut înainte de finalul partied, 27-25 scor final, au avut loc incidente extrem de grave în tribune. Fanii lui Dinamo s-au bătut cu forțele de ordine după o ratare a jucătorilor alb-roșii.

Echipa dobrogeană conducea la două goluri diferență moment în care galeria lui Dinamo a început scandalul. Fanii alb-roșilor au sărit la bătaie cu forțele de ordine și au rupt cordonul format din oamenii de pază.

Mai mult, s-au folosit și gaze lacrimogene. Imediat au pătruns în zona tribunei peste soțiile și copiii handbaliștilor de la Constanța. Gestul fanilor dinamoviști au stîrnit furia jucătorilor de la malul mării, care s-au dus spre tribună pentru a-și proteja familiile.

Jandarmii au intervenit și ei și i-au evacuat pe suporterii scandalagii ai "câinilor”.

Meciul a fost întrerupt pentru aproape 10 minute, iar la final HC Dobrogea s-a impus cu 27-25. Dinamo a câștigat în tur, așa că partida decisivă se va juca pe 10 mai, la București.

Aihan Omer, antrenorul Constanței, s-a arătat stupefiat de ce a văzut: "În tribune se aflau mulți copii, unii probabil pentru prima oară la un meci. S-au speriat și probabil s-au gândit că așa e mereu la handbal. Sper să nu se mai repete".