Cristiano Ronaldo a făcut senzație. Gol de zile mari!

Cristiano Ronaldo a revenit cu gol pentru campioana Italiei, Juventus trecând  cu 2-0 de SPAL şi acumulând 16 puncte din 18 posibile după primele şase etape

Cristiano Ronaldo a revenit cu gol pentru campioana Italiei,  anunță digisport.ro,  Juventus trecând  cu 2-0 de SPAL şi acumulând 16 puncte din 18 posibile după primele şase etape.

În prima repriză a meciului cu SPAL, Juve s-a jucat cu ocaziile. Dybala s-a distrat cu fundaşii adverşi, dar nu a reuşit să îl învingă pe Berisha, portarul oaspeţilor făcând minuni şi la lovitura de cap a lui Ramsey din careul mic. Campioana a intrat totuşi în avantaj la vestiare după reuşita superbă a lui Pjanic.

După pauză, Cristiano Ronaldo şi-a trecut în cont al treilea său gol în actualul sezon. Portughezul putea reuşi dubla în prelungiri, dar Berisha a avut încă un reflex uluitor, iar Juventus - SPAL s-a încheiat 2-0.

Echipele

Juventus: Buffon; Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Matuidi; Khedira (Can 60’), Pjanic, Rabiot (Bentancur 77’); Ramsey (Bernardeschi 66’); Ronaldo, Dybala.

SPAL: Berisha; Tomovic, Vicari, Igor; Sala (Jankovic 72’), Murgia (Strefezza 57’), Valdifiori, Missiroli, Reca; Moncini (Paloschi 76’), Petagna.