Bayern Munchen a făcut scor în Bundesliga. Campioana Germaniei, victorie cu 8-0 în fața lui Darmstadt Sursa foto: Twitter

Bayern Munchen a făcut scor în ultima etapă din Bundesliga, câștigând cu 8 - 0 în fața echipei Darmstadt. După o primă repriză fără goluri, campioana Germaniei s-a dezlănțuit în poarta rivalilor. În prima parte a meciului, arbitrul de centru a fost nevoit să ridice de trei ori cartonașul roșu.

Bayern Munchen a câștigat la scor cu Darmstadt, într-un meci de fotbal din etapa a noua a Bundesliga, campionatul din Germania. Toate golurile au fost marcate în repriza secundă, după ce în prima parte a jocului arbitrul a arătat trei cartonașe roșii.

Meciul se anunța ușor pentru campioana Germaniei, dat fiind că Darmstadt este promovată, iar ostilitățile s-au purtat pe terenul din Munchen. Iar după scorul final, așa s-a și întâmplat. Doar că, lucrurile au început destul de greoi pentru Bayern Munchen. Joshua Kimmich a fost eliminat chiar în primele minute de joc, mai exact în minutul 4.

Situația s-a echilibrat, însă, la cartonașe roșii. Ba chiar oaspeții au ajuns în dezavantaj. În minutul 21, Giasula, de la Darmstadt a văzut primul cartonaș roșu. Iar Maglica l-a încasat pe cel de-al doilea, în minutul 41. Chiar și așa, prima repriză s-a încheiat cu scor alb pe tabela de marcaj a stadionului Allianz Arena, unde evoluează Bayern Munchen.

După victoria cu Darmstadt, bavarezii ajung pe primul loc în Bundesliga. Munchen a acumulat cu 23 de puncte, cu unul mai mult decât Bayern Leverkusen.

Harry Kane

Harry Kane, Bayern Munchen Sursa foto: Twitter

Bayern Munchen a făcut spectacol în a doua repriză

Cea de-a doua repriză a fost, parcă, dintr-un alt joc de fotbal. Jucătorii lui bavarezi s-au dezlănțuit pe teren și au spulberat-o pe Darmstadt. Bavarezii au marcat de opt ori, iar Kane a fost omul meciului. El a reușit patru goluri, lăsându-și KO adversarii.

Mai întâi, Kane a deschis scorul în minutul 51 cu capul. A mai reușit un gol, al doilea, în minutul 69. A fost o adevărată „bijuterie”, un gol senzațional de la peste 50 de metri. A marcat pentru a treia oară, pentru Bayern Munchen, cu două minute înainte de final. A plasat mingea în poarta adversarilor după ce a fost lansat perfect, în careu, de Sane.

Sane și-a înscris, la rându-i, numele pe lista marcatorilor, cu două goluri. Primul, în minutul 56. A marcat simplu, de la trei metri, ridicând scorul la 2-0. Al doilea gol a fost o execuție superbă, de la marginea careului, în minutul 64.

Tot două goluri a marcat și Musiala, pentru Bayern Munchen, primul cu un șut pe jos de la 16 metri, în minutul 60. Golul doi a venit după o execuție de finețe din interiorul careului, în minutul 76. Ultimul marcator a fost Muller care a macat în minutul 71, cu o reluare din apropiere.