Bănel Nicoliță a marcat primul său gol pentru FC Nantes

Bănel Nicoliță, mijlocașul lui FC Nantes, a înscris, ieri, primul gol pentru echipa sa în victoria clară cu Valenciennes, scor 6-2.

Jucătorul român, în vârstă de 29 de ani, a reușit să marcheze primul său gol pentru „canari” în Ligue 1, în partida de pe teren propriu cu Valenciennes (6-2). Nicoliță a intrat pe teren, în minutul 67, când tabela arăta scorul de 4-0 și a contribuit decisiv la golul de 5-2, când centrarea sa a fost deviată de Medjiani în propria poartă.

Reușita fostului stelist a venit în minutul 89, când a executat o lovitură liberă pe partea stânga, iar traiectoria balonului l-a surprins pe Riou, portarul celor de la Valenciennes, stabilind, astfel, scorul final al meciului, 6-2.