CAMPIONATUL MONDIAL. Portugalia și Spania, remiză după un meci FABULOS. Cristiano Ronaldo a reușit un HATTRICK

Portugalia și Spania au încheiat la egalitate, scor 3-3, meciul jucat, vineri, la Soci, în grupa B a Campionatului Mondial de Fotbal.

Derby-ul Peninsulei Iberice, jucat vineri, la Soci, între Portugalia și Spania, a fost electrizant și s-a încheiat nedecis, scor 3-3. Lusitanii au deschis scorul prin Cristian Ronaldo, după ce vârful celor de la Real Madrid a transformat un penalty în minutul 4, spaniolii au egalat prin Diego Costa (24). Portugalia a trecut din nou în avantaj, datorită lui Ronaldo, care l-a învins pe De Gea, în minutul 44, cu un șut de la 20 de metri, la care portarul a gafat incredibil. În partea a doua, Spania a recuperat după reușita lui Diego Costa (55) și a trecut în avantaj, pentru că Jose Nacho și-a trecut și el pe lista marcatorilor (58). În minutul 88, Cristiano Ronaldo a executat impecabil o lovitură liberă de la 22 de metri și a stabilit scorul final.

În primul meci al Grupei B, națioanal Iranului a învins-o pe cea a Marocului, scor 1-0.