HANDBAL. CSM București s-a blocat în fața nemțoaicelor de la Thuringer. Româncele mai riscă să termine grupa pe locul al 4-lea

CSM București a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 23-23, cu echipa germană Thuringer, și va întâlni, gruparea franceză Metz, în „sferturi”.

CSM București s-a făcut de râs, vineri, pe teren propriu, în ultima partidă disputată în grupele principale ale Ligii Campionilor. „Tigroaicele” au încheiat la egalitate confruntarea cu Thuringer, scor 23-23, deși la pauză au condus cu scorul de 14-8. După acest rezultat, CSM nu poate termina mai sus de locurile 3-4. Foarte probabil, în sferturile de finală, bucureștencele vor înfrunta echipa franceză Metz.