LIGA CAMPIONILOR. PSG, la un pas de CALIFICAREA în „sferturi”. Campioana Franței s-a impus la Manchester United

PSG a câștigat cu scorul de 2-0 partida disputată, marți, pe „Old Trafford”, împotriva celor de la Manchester United, în prima manșă a „optimilor” Ligii Campionilor.

PSG a reușit să obțină o victorie ce poate fi decisivă pentru calificarea în „sferturile” Ligii Campionilor. Francezii s-au impus cu scorul de 2-0 pe terenul celor de la Manchester United, în prima manșă a optimilor de finală. Oaspeții au marcat în repriza a doua, prin Presnel Kimpembe (53) și Kylian Mbappe (60). În cealaltă partidă a serii, AS Roma s-a impus, acasă, scor 2-1, în jocul cu FC Porto. Italienii au înscris prin Nicolo Zaniolo (70 și 76), portughezii au redus prin Adrian Lopez (79).