LIGA I. „U” Cluj - Dinamo, 2-3. „Câinii” au câștigat cel mai spectaculos meci al începutului se sezon

Dinamoviștii s-au impus, în această seară, pe terenul formației Universitatea Cluj, scor 3-2, la capătul unui meci antrenant, ce a încheiat etapa a doua a campionatului intern.

Dinamo a obținut cea de-a doua victorie în Liga I, după ce, luni seară, a învins, în deplasare, formația Universitatea Cluj, scor 3-2. „Roș-albii” păreau să aibă un joc ușor împotriva ardelenilor, după ce Veselovsky, portarul gazdelor, a fost eliminat în minutul 6, fază la care arbitrul Cristi Balaj a acordat și penalty. Cosmin Matei a transformat lovitura de pedeapsă (10), dar gazdele au avut tăria de a egala, datorită golului lui Nini (26).

„Câinii” au profitat de avantajul numeric și au mai punctat de două ori, prin Lazăr (33) și Bilinski (45). În partea secundă a întâlnirii, clujenii au mai perforat și ei poarta adversă. Boutadjine a marcat în minutul 82, dar „șepcile roșii” nu au putut salva un punct în finalul confruntării.