LIGA I. Echipa lui Gică Hagi s-a impus la limită în fața liderului. Dan Petrescu, antrenorul CFR-ului, trage un semnal de ALARMĂ

FC Viitorul a câștigat cu scorul de 1-0 partida jucată, sâmbătă, la Ovidiu, în fața formației CFR Cluj, în runda a 15-a a campionatului intern.

FC Viitorul dă semne de revenire în competiția internă. Oamenii lui Gheorghe Hagi s-au impus la limită, 1-0, în disputa cu CFR Cluj, disputată, sâmbătă, la Ovidiu, în etapa a 15-a a Ligii I. Golul a fost marcat de Eric de Oliveira, în minutul 44, din lovitură liberă. Ardelenii, lideri ai campionatului, au bifat cel de-al doilea meci consecutiv fără gol marcat, după ce în runda precedentă încheiaseră la egalitate meciul cu FC Botoșani (scor 0-0).

„În prima repriză i-am blocat, dar când ai un jucător ca Eric, pe care noi nu-l avem, te poți gândi că vei câștiga oricând un meci. Viitorul a jucat excelent. Repriza a doua cred că am dominat. Puteam să și înscriem, dar n-am avut inspirație. Cred că un egal era mai echitabil. Mă îngrijorează că n-am marcat și că am luat doar un punct în două meciuri. Trebuie să ne trezim cu toții! Asta-i realitatea!", a spus Dan Petrescu, antrenorul CFR-ului, la Digi Sport.

Echipa din Gruia se află pe prima poziție, cu 33 de puncte, și este urmată de CS „U” Craiova (32) și FCSB (29 și un meci în minus).