LIGA CAMPIONILOR. Atletico Madrid - Chelsea, 0-0. Calificarea în finală se va juca pe „Stamford Bridge”

Prima manșă a semifinalelor s-a încheiat, marți, cu o remiză albă. Atletico și Chelsea vor da asaltul pentru ultimul act al competiției, la Londra.

Atletico Madrid a remizat, marți, pe teren propriu, în prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor, cu englezii de la Chelsea Londra, scor 0-0. Trupa lui Diego Simeone a încercat din răsputeri să penetreze defensiva imaginată de Jose Mourinho, dar „albaștrii” au rezistat până la final.

În minutul 18, Petr Cech, portarul oaspeților, s-a accidentat și a fost înlocuit de rezerva Mark Schwarzer. Englezii l-au pierdut și pe John Terry, în minutul 72, iar în locul fundașului a intrat Andre Schurlle. Meciul-retur dintre Chelsea și Atletico Madrid va ave loc, miercuri, 30 aprilie, pe „Stamford Bridge”.