HANDBAL. CSM Bucureşti, VICTORIE în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Urmează un meci pe viaţă şi pe moarte în Rusia

CSM Bucureşti a câştigat meciul disputat, joi, pe teren propriu, cu Rostov Don (scor 26-25), în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Handbalistele de la CSM Bucureşti s-au impus, joi, pe teren propriu, în confruntarea cu Rostov Don, scor 26-25 (11-12), în prima manşă a sferturilor de finală din Liga Campionilor. Martin şi Torstensson au fost cele mai bune marcatoare ale CSM-ului, cu câte 5 goluri. De cealaltă parte, Ilina şi Sen au punctat de 9, respectiv 5 ori. Returul se va disputa în Rusia, la data de 9 aprilie.