Fanii lui West Ham care au devastat autocarul lui Manchester United, INTERZIȘI pe VIAȚĂ. „Ciocănarii” au disputat ULTIMUL MECI pe istoricul „Boleyn Ground”

West Ham United a evoluat, aseară, în ultimul său meci pe renumitul stadion „Boleyn Ground”, cu prilejul restanței din Premier League, cu Manchester United, scor 3-2. Partida a fost amânată cu o oră și 30 de minute, după ce fanii „ciocănarilor” au spart geamurile autocarului echipei oaspete.

Aseară, estul Londrei a fost luat cu asalt de fanii lui West Ham, pentru a asista la ultimul meci al favoriților pe „Boleyn Ground” (adesea numit „Upton Park” datorită localizării sale în Upton Park). Celebra arenă a „ciocănarilor” a fost construită în 1904, dar acum va fi demolată, pentru a face loc unui cartier de locuințe. Din sezonul viitor, West Ham va evolua pe stadionul olimpic din Londra.

Însă, partida de aseară, dintre West Ham și Manchester United, a avut o întârziere de o oră și 30 de minute, din cauza fanilor londonezi, care au atacat autocarul în care se afla echipa pregătită de Louis Van Gaal (foto jos).

Acum, oficialii clubului West Ham United au decis să interzică, pe viaţă, accesul suporterilor care au atacat autocarul echipei Manchester United.

„A fost o seară extraordinară, cu momente extraordinară. 99 la sută dintre suporteri s-au comportat extraordinar şi am primit deja mii de mesaje din partea fanilor care ne-au spus că s-au simţit mândri că au asistat la un moment atât de special. Suntem conştienţi că au existat fani, în afara stadionului, care nu s-au comportat aşa cum ar fi trebuit, atunci când autocarul echipei Manchester United a ajuns la stadion. Pentru aceştia nu va exista niciun fel de înţelegere, vor colabora cu poliţia pentru a-i depista şi le vom interzice pe viaţă accesul la meciurile noastre”, se arată în comunicatul oficial al clubului.