CUPA ROMÂNIEI. Fortuna Poiana Câmpina - Dinamo, 2-5. „Câinii” s-au chinuit până în prelungiri, dar merg în „optimi”

Dinamo s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României după succesul înregistrat, miercuri, la Ploiești, împotriva formației Fortuna Poiana Câmpina, scor 5-2, după prelungiri.

Dinamoviștii au avut mult de furcă în „șaisprezecimile” Cupei României, contra divizionarei secunde, Fortuna Poiana Câmpina. „Cânii” au avut nevoie de prelungiri pentru a-i elimina pe prahoveni, iar la finalul timpului reuglamentar, scorul a fost 2-2. Cei de la Fortuna au deschis scorul prin Coinac (51), iar oaspeții au egalat prin Rotariu (61). Dinamovistul și-a adus echipa în avantaj, două minute mai târziu, dar câmpinenii au egalat datorită golului reușit de Munteanu, în minutul 72. În prelungiri, echipa din Ștefan cel Mare a tranșat soarta calificării și a mai punctat prin Bilinski (91 și 96) și același Rotariu (111).