Victoria - Rapid 0-0. Multe incidente şi puţin fotbal la Chiajna

Rapid s-a poticnit din nou împotriva unei echipe ca şi retrogradate din prima divizie. După remiză albă cu Craiova, giuleştenii au făcut ieri doar un egal, 0-0, la Chiajna, cu Victoria Brăneşti.

Întâlnirea a fost prefaţată de mai multe incidente. În timp ce se îndreptau către stadionul din Chiajna, suporterii celor două formaţii s-au luat la bătaie, iar patru persoane au fost duse de urgenţă la spital. Spiritele s-au potolit după intervenţia forţelor de ordine.

Arbitrul Adrian Comănescu a anulat un gol marcat de rapidistul Mihai Roman, în minutul 32, pentru o poziţie de ofsaid la Pancu. În cea de a doua repriză, "centralul" a greşit flagrant atunci când nu l-a eliminat pe rapidistul Lazăr, care l-a lovit violent cu cotul în figură pe Olariu.

Lazăr a intrat pe teren în minutul 67 şi a fost fluierat de fanii rapidişti pentru că a fost impus în lot de patronul George Copos.