TENIS. Încă o româncă a fost ELIMINATĂ de la Sankt Petersburg. Sportiva „tricoloră” a câștigat primul set, apoi s-a PRĂBUȘIT

Monica Niculescu a fost învinsă, astăzi, în primul tur al turneului de la Sankt Petersburg, de croata Ana Konjuh, scor 6-1, 3-6, 2-6.

Monica Niculescu (locul 34 WTA) a fost învinsă, astăzi, în primul tur al turneului de la Sankt Petersburg de croata Ana Konjuh. Tenismena „tricoloră” a cedat în trei seturi, scor 6-1, 3-6, 2-6. Niculescu a câștigat fără probleme primul set, dar a căzut total în actele 2 și 3, pe care le-a cedat fărădrept de apel. Astfel, Monica a ratat întâlnirea cu Simona Halep, ce ar fi putut avea loc, mâine, în turul al doilea al competiției din Rusia. Cea mai bună tenismenă din România o va înfrunta pe Ana Konjuh.