SPORTIV CELEBRU LA SPITAL! Dramă pentru sportul românesc. News alert

Marian Drăgulescu trece prin clipe grele. Gimnastul a ajuns de urgenţă la spital. Acesta s-a accidentat la picior şi a postat imaginile cu glezna umflată pe contul său de socializare.

„Am facut buba... mai sunt 10 zile până plecăm la mondiale şi sper să mă refac! Doamne ajută”, a scris Marian Drăgulescu pe Facebook.

CE PERFORMANȚĂ! Marian Drăgulescu a cucerit MEDALIA DE AUR la sol, la Europenele de la Cluj. „Am avut o mare dorinţă, ca toată sala să cânte imnul odată cu mine”

În vârstă de 36 de ani, Marian Drăgulescu a reușit, astăzi, să urcea pe prima treaptă a podiumului în finala la sol, în cadrul Campionatului European de Gimnastică de la Cluj. Este, de altfel, și al patrulea „aur” continental pentru „Marocan” la acest aparat.

Gimnastul, legitimat la Steaua a trecut în cont și prima medalie a delegației României la Europeanul de Cluj, din luna aprilie. Drăgulescu a avut o evoluție ca la carte în finala la sol, fiind notat cu 14,500. Podiumul a fost completat de de Dmitrii Lankin (Rusia) 14.466 şi de Alexander Shatilov (Israel) 14.400.

Clipe grele pentru Marian Drăgulescu. Fetiţa lui este internată în spital

Amintim că Marian Drăgulescu a fost singurul reprezentant al delegației masculine a României care a trecut cu brio de calificări. Pe lângă cea la sol, „Marocanul” va mai concura mâine și în finala de la sărituri. Cu aceasta pe care a câștigat-o astăzi, Marian se laudă cu cea de-a 10-a medalie de aur câștigată la Campionatele Europene.