Simona Halep debordează de OPTIMISM. Declarațiile româncei, după CALIFICAREA în „optimile” de la Roland Garros

Simona Halep a declarat, după calificarea în optimile de finală de la Roland Garros, că se simte în formă, are încredere în ea și simte că îi iese jocul așa cum vrea.

Simona Halep s-a calificat, sâmbătă, în „optimile” turneului de la Roland Garros, după ce a învins-o pe rusoaica Daria Kasatkina, scor 6-0, 7-5. Tenismena din Constanța a recăpătat încrederea în forțele prorpii și a afirmat, la final, că se simte într-o formă sportivă excelentă.

„Am jucat bine la început. Şi în setul al doilea am început la fel de bine, dar ea a revenit cu putere, în timp ce energia mea scădea. Lovitura ei de dreapta este foarte bună, aşa că pot spune că sunt fericită că am revenit de 3-5 în setul doi. Este frumos să fiu la Paris în optimi.

Glezna e destul de bine. Pot să alerg şi să alunec peste tot. Am încredere şi am avut victorii foarte bune. Pot să spun că sunt puternică pe teren, dar fiecare meci este greu la acest nivel. Vreau să dau tot ce am ca să-mi câștig meciurile", a spus Simona Halep.